نیروهای داوطلب بسیجی حدود ۶۰۰ مکان عمومی خراسان شمالی را ضدعفونی کردند

بجنورد- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: ۷۱ نفر از نیروهای داوطلب بسیجی با همکاری مشترک کارشناسان بهداشت محیط استان حدود ۶۰۰ مکان و معابر عمومی را ضدعفونی کردند.

علیرضا نوروزیان روز شنبه اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای مراکز شهرستانهای استان با همکاری داوطلبان بسیجی از ابتدای برنامه مقابله با ویروس کووید ۱۹ در قالب ۳۵ تیم مشترک اقدام به ضدعفونی و گندزدایی مکان های عمومی و مراکز بهداشتی کردند.

وی افزود: این تیم های داوطلبانه شامل ۷۱ نفر است که تاکنون ۵۸۱ مورد از مکان های عمومی و مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستانها، درمانگاهها و معابر شهری را به صورت مشترک گند زدایی و ضدعفونی کردند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ۲هزار و ۱۵۷ نفر داوطلب بسیجی  آموزش های لازم را در خصوص بهداشت محیط حرفه ای دریافت کرده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان تا ظهر دیروز -جمعه- با ۲۱ نفر افزایش به ۲۸۰ نفر و تعداد فوتی‌ها نیز با جان باختن ۳ نفر دیگر به ۲۷ نفر رسید.

 از این مبتلایان شهرستان بجنورد ۱۴۹ نفر، اسفراین ۵۱ نفر، شیروان ۲۱ نفر، مانه و سملقان ۱۷ نفر، جاجرم ۱۳ نفر، فاروج ۱۳ نفر، گرمه ۱۰ نفر و راز و جرگلان ۷ نفر را به خود اختصاص داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =