فرنگی کار تیم ملی: تعویق المپیک توکیو از انگیزه‌های من نمی‌کاهد

تهران- ایرنا- ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی می گوید: تعویق بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به سال تابستان ۲۰۲۱ در برنامه های من تاثیری ندارد و از انگیزه هایم برای حضور در این رویداد جهانی کم نخواهد کرد.

«علیرضا نجاتی» روز شنبه گفت: پیش از شیوع کرونا ویروس تمرینات خوبی را زیر نظر کادر فنی انجام دادیم و قصد داشتم که با کسب آمادگی بیشتر و در صورت صلاحدید کادر فنی راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شوم.

فرنگی کار جوان تیم ملی افزود: اما تلاش دارم تا با کسب آمادگی و تجربه بیشتر بتوانم در این مسابقات افتخارآفرین باشم.

وی درباره پیگیری تمرینات خود در شرایط کنونی توضیح داد: اکنون در شهر قم و به صورت انفرادی و با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی تمرین می کنم. مربی تیم ملی نیز با من در تماس است و برنامه تمرینی را می دهد و بیشتر برنامه های ما هوازی و آمادگی جسمانی است.

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان با بیان اینکه امیدوارم هرچه زودتر ویروس کرونا از بین برود، گفت: از مردم عزیز می خواهم که به مسافرت نروند و در خانه بمانند، چراکه با همکاری آن ها می شود از شیوع و پیشرفت این بیماری بسیار خطرناک جلوگیری کرد.

با فراگیر شدن کرونا ویروس «شینزو آبه»‌ نخست‌وزیر ژاپن از کمیته بین‌المللی المپیک درخواست کرد تا بازی های الم‍‍پیک توکیو تعویق بیفتد که «توماس باخ» رییس آی،او،سی به طوری رسمی با این پیشنهاد موافقت کرد.

 بر اساس توافق صورت‌گرفته المپیک توکیو به‌جای تابستان سال جاری در روزهای  ( ۲ تا ۱۸ مرداد ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

ایران تاکنون ۵۰ سهمیه در ۱۲ رشته دوومیدانی، بسکتبال، تیراندازی، کشتی آزاد و فرنگی، دوچرخه‌سواری، تیروکمان، تکواندو، والیبال، کاراته، شمشیربازی و بوکس کسب کرده است که از این تعداد پنج سهمیه به بخش زنان اختصاص دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =