توزیع ۱۲۰ هزاربسته بهداشتی در مناطق محروم خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مسوول جامعه پزشکی سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از توزیع ۱۲۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم روستایی این استان خبر داد و گفت: تاکنون این بسته ها در شهرستان فاروج توزیع شده و در دیگر شهرستان ها هم توزیع خواهد شد.

عیسی برجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر بسته شامل ماسک، دستکش، صابون، الکل و مواد ضدعفونی کننده است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ نفر از گروه بسیج پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری دارند گفت: این گروه شامل پزشک، پرستار و دیگر کادر پزشکی است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این گروه بیش از سه هزار بسیجی از سطح پایگاه های استان با دانشگاه علوم پزشکی در طرح غربالگری و ضد عفونی اماکن عمومی و پر رفت و آمد مشارکت دارند.

برجی افزود: سپاه استان هم اکنون روزانه افزون بر۳۸ هزار عدد ماسک تولید می‌کند که  ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از نیروهای بسیجی در کارگاه ها در این خصوص مشغول به کار شده اند.

وی بر بحث آموزش به منظور جلوگیری و پیشگیری از ویروس کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: تاکنون هفت هزار پوستر آموزشی تهیه و در بین اصناف استان و سایر گروه ها توزیع شده است.

بسیجیان خراسان شمالی در ۲۲ گروه اقشار بسیج سازماندهی شده‌اند.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفر بیش از ۳۰۰ هزار نفر بسیجی دارد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا ظهر دیروزجمعه ۲۸۰   تن در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۷ تن جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =