محلول ضدعفونی با نشان تجاری« لایفوزوم طبیعی» تقلبی است

یزد- ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: محلول ضدعفونی کننده دست با نشان تجاری « لایفوزوم طبیعی » در بازار تقلبی و غیرقابل استفاده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد ، دکتر محمدحسین مصدق افزود: مواد ضدعفونی دست یکی از اقلام اساسی پیشگیری از ابتلا به کروناست، اما این روزها به ‌دلیل تقاضای زیاد، عده‌ای از سودجویان اقدام به عرضه مواد تقلبی در بازار از جمله یزد کرده اند که مشکلات جسمی و پوستی، کمترین عارضه مصرف آن است.

وی افزود:  با توجه به بازرسی‌های انجام شده، محلول ضدعفونی یادشده با عنوان « لایفوزوم طبیعی و لوگو حاوی NBTF » فاقد هرگونه مجوز از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت است و مورد تایید این معاونت نیست.

این مسوول  از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خواست تا بر اساس مقررات نسبت به جمع‌آوری فوری این فراورده اقدام و از عرضه آن جلوگیری و این معاونت را از نتایج به دست آمده مطلع کنند.

مصدق  از شهروندان خواست تا در هنگام خرید مواد ضدعفونی هوشیار باشند و به برچسب مندرج بر روی آن دقت کنند و از مجاز بودن محلول برای مصرف ضدعفونی دست یا سطوح اطمینان داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =