۷۳۵ قانون‌شکن اجتماعی در استان مرکزی دستگیر شدند

اراک - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: ۷۳۵ نفر قانون‌شکن اجتماعی و مزاحمان خیابانی سال گذشته در نقاط مختلف این استان دستگیر شدند.

عباس قاسمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۵۶۴ نفر از این افراد با دریافت تعهد آزاد و ۱۵۶ نفر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: همچنین در برخورد با قانون‌شکنان اجتماعی و مزاحمان خیابانی، یک‌هزار و ۵۳۹ نفر تذکر لسانی گرفتند و در این فرآیند ۷۳ خودرو نیز توقیف شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی بیان کرد: در حوزه کشف حجاب نیز سال گذشته یک‌هزار و ۳۷۰ نفر دستگیر شدند که ۷۸۵ نفر از آنان تعهد کتبی دادند و ۵۸۵ نفر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
قاسمی اظهار داشت: در عملیات‌های مربوط به حوزه کشف حجاب ۵۸۵ مورد تذکر لسانی داده شد و ۵۵۲ خودرو نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

وی  بیان کرد: در این مدت یک‌هزار و 254  مورد دستگیری در حوزه ناهنجاری‌های صوتی  استان انجام شد که یک‌هزار و ۲۰۴ نفر تعهد در قبال بزه خود تعهد دادند و ۵۰ نفر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب اراک افزود: در این بخش نیز چهار هزار و ۱۳ مورد تذکر لسانی دریافت کردند و ۱۰۹ خودرو نیز توقیف شد.

۲۱۲ شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =