تمام جایگاه‌های عرضه سوخت در استان کرمانشاه فعال است

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با اشاره به فعال بودن ۱۵۴ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان، گفت: همه این جایگاه‌ها با رعایت نکات بهداشتی فعال و به مردم خدمات ارایه می‌دهند.

فریدون یاسمی روز شنبه به ایرنا افزود: مالکان جایگاه‌ها؛ ضدعفونی و گندزدایی کردن مجاری عرضه سوخت، تهیه ماسک و دستکش برای پرسنل جایگاه، نصب بسته‌های دستکش یکبار مصرف برای استفاده شهروندان در زمان سوخت‌گیری را به صورت روزانه در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی اظهارداشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد مراجعان به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه، از مدت ها پیش، آموزش های مجازی جایگزین آموزش حضوری شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا زیرساخت های اینترنتی نیز برای ارایه خدمات به مراجعان مهیا شده که شهروندان می توانند هرگونه درخواست خود را در خصوص فرآورده های نفتی با ثبت نام در سایت شرکت پیگیری نمایند.

به گفته وی، همچنین در راستای کاهش تردد مراجعان ، کادر و لینک «میز خدمت» جهت پاسخگویی به سوالات هم استانی های محترم نیز به صفحه اصلی سایت شرکت اضافه شده است که در کمترین زمان پاسخگوی آنان خواهیم بود.

از اقدمات صورت گرفته در این مناطق می توان به ضدعفونی کردن تجهیزات از قبیل نازل‌ها، دستگاه‌های کارت‌خوان و شست وشوی محوطه جایگاه‌های عرضه سوخت به طور روزانه اشاره کرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه در ادامه به اقدامات این شرکت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: سوختگیری خودروها توسط اپراتورهای جایگاه و یا استفاده از دستکش یکبار مصرف برای مراجعانی که خود اقدام به سوختگیری می‌کنند، روزانه در جایگاه‌های سوخت استان انجام می‌شود.

یاسمی پرداخت بهای سوخت از طریق کارتخوان و عدم دریافت وجوه نقدی، گندزدایی مداوم جایگاه‌ها و توزیع دستکش یک بار مصرف و ماسک و همچنین تبلیغات محیطی بهداشتی در زمینه راه‌های قطع زنجیره شیوع کرونا را از دیگر اقدامات انجام شده منطقه کرمانشاه ذکر کرد.

وی اظهارداشت: مشابه همین اقدامات بهداشتی از جمله گندزدایی محل کار، عدم استفاده از دستگاه حضور و غیاب، توزیع ماسک و دستکش بین کارکنان اداری، تأسیسات و انبارها انجام شده، تب سنج  و سایر موارد از جمله اقدامات دیگر شرکت پخش کرمانشاه است.

او در ادامه تغییر نوبت‌کاری انبار نفت از سه شیفت به ۲ شیفت، تهیه ۱۰ دستگاه سم پاش ۲۰ لیتری جهت ضدعفونی سطوح در انبار نفت، ستاد، سوختگیری هواپیمایی، نواحی تابعه ، تشکیل تیم های بازرسی در جایگاه های استان به صورت شبانه روزی را از جمله اقدامات منطقه کرمانشاه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد با مثبت اعلام شدن تست پنج نفر آمار مبتلایان این استان به ۱۹۹ نفر رسید که ۲۴ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا اظهارداشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و ۵۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۹۲۱ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۱۰ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.