بارش‌ها در چهارمحال و بختیاری تا دهم فروردین تقویت می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با تقویت سیستم بارشی فعال در استان، باران در روزهای شنبه و یکشنبه دهم فروردین، تمامی نقاط استان را با شدت بیشتری فرا می‌گیرد.

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال این بارش‌ها احتمال سیلابی‌شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر وجود دارد.

وی ادامه داد: این بارش‌ها تا اواسط روز یکشنبه در استان ادامه دارد و پس از آن برای روزهای دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

قطره سامانی تصریح کرد: صبح روز شنبه نهم فروردین‌ماه، بلداجی با دمای صفر درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان گزارش شد اما با  توجه به سیستم‌های بارشی، کاهش دمای شدید در استان نخواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال آبی جاری را ۴۰۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۱۶ درصد کاهش دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =