۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83730245
۰ نفر

برچسب‌ها

روشنایی المان‎های شاخص استان بوشهر خاموش می‌شود

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در راستای اجرای آئین ساعت زمین روشنایی المان‎های شاخص این استان امشب خاموش خواهد شد.

فرهاد قلی نژاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این آئین با همکاری انجمن‏ های دوستدار محیط زیست روشنایی میدان‏ها، المان‎ها، پتروشیمی‏‌ها، پالایشگاه‎ها و سایر صنایع بزرگ زمین از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ شنبه شب خاموش می‎شود.

وی بیان کرد: ساعت زمین بزرگترین جنبش زیست محیطی مردمی جهان است که از سال ۲۰۰۷ میلادی در استرالیا توسط صندوق جهانی حیات وحش و طبیعت برای مقابله با تغییرات آب و هوایی اجرا و شامل خاموش کردن چراغ ها به مدت یک ساعت شب است که هرساله در ماه مارس برگزار می شود.

قلی نژاد ادامه داد: ساعت زمین مشوقی برای استفاده هرچه بیشتر از منابع انرژی پاک مانند انرژی خورشیدی و انرژی بادی است که امسال این آئین مصادف با روز شنبه، بیست و نهم مارس (نهم فروردین) اجرا می‎شود.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت(به انگلیسی (: World Wide Fund for Nature)است.

 خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =