غربالگری غیرحضوری۹۳ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: یک میلیون ۲۰۲ هزارو ۷۳۱ نفر معادل ۹۳ درصد جمعیت زیر پوشش این دانشگاه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مورد غربالگری غیرحضوری قرار گرفته‌اند.

 دکتر سید مهدی طباطبایی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام افرادی که داری بیماری زمینه‌ای و سیستم ایمنی پایین بودند در سریعترین زمان ممکن توسط مراقبان سلامت و بهورزان غربالگری شدند و آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری و خود مراقبتی به آنان ارائه شد.
وی افزود: در طرح غربالگری ویروس کرونا هزار و ۷۰۰ نفر از کارکنان محیطی حوزه بهداشت مشارکت داشتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: علاوه‌بر نیروهای بهداشتی از نیروی بسیج نیز در اجرای بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا نیز استفاده شده است.
وی با اشاره به آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ضرورت همکاری مردم در این طرح نیز افزود: مساله اصلی در شکست کرونا توجه به شعار «در خانه بمانیم» است و مشارکت مردم بدون‌شک در مقابله با این بیماری موثر است.
دکتر طباطبایی گفت: حذف ترددهای غیرضروری، خودداری از مسافرت و نیز اجتناب از برگزاری و حضور در اجتماعات می‌تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مفید باشد.

وی بیان کرد: در ۱۰ مرکز غربالگری بیماری‌های واگیر در زاهدان و شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اقدامات نمونه برداری از افراد مشکوک به ویروس کورونا امکان‌پذیر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: آموزش و بروز کردن اطلاعات تیم‌های بهداشت و درمان با توجه به شرایط خاص از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های این دانشگاه است.

وی تقویت نظام مراقبت بیماری‌ها در سطح جامعه با بررسی افراد در معرض خطر و کسانی که مواجهه شغلی با بیماران دارند را از برنامه‌های مستمر حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: توسعه امکان نمونه‌برداری و آزمایش جمعیت عمومی و موارد بیماری با علائم خفیف و متوسط و جمعیت‌های پرخطر و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای ایزولاسیون افراد مبتلا و تدوین پروتکل قرنطینه و تمرکز بر هماهنگی‌های بین بخشی از برنامه‌های مهمی است که در راستای پیشگیری از کرونا اجرایی خواهد شد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به کرونا در حوزه سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۷۳ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =