۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1216
کد خبر: 83730231
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ عضو بوکوحرام در عملیات ضد تروریستی نیجریه کشته شدند

تهران- ایرنا- دولت نیجریه اعلام کرده که در یک عملیات ضد تروریستی توسط نیروهای ارتش این کشور، در شامگاه جمعه، دستکم یکصد عضو گروه تروریستی بوکوحرام کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری "ال افریکا" ، "ادبونگ اوکان اودو" فرمانده نیروهای ضد تروریستی نیجریه گفت ، در این عملیات که در ساعات پایانی جمعه و در استان "بورنو" انجام شد،  یکصد تن از اعضای گروه تروریستی بوکوحرام کشته شدند.

 این مقام نیجریه همچنین افزود در عملیاتی که گروه تروریستی بوکوحرام دوشنبه گذشته علیه نیروهای نظامی نیجریه انجام داد ، ۲۸ تن از نیروهای نظامی ارتش کشته و ۶۱ تن دیگر مجروح شدند.

از سوی دیگر "ادریس دیبای ایتنو" رییس جمهوری چاد نیز چهارشنبه گذشته در سخنانی اعلام کرد در حمله گروه تروریستی بوکوحرام به یک پایگاه  نظامی این کشور دستکم ۹۲ نیروی نظامی کشته و ۴۷ تن دیگر مجروح شدند.

گروه بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ فعالیت های تروریستی خود را از منطقه ای در شمال شرقی نیجریه  آغاز کرد و بتدریج دامنه فعالیت خود را به دیگر کشورهای آفریقایی از جمله به نیجر ، چاد و کامرون گسترش داد.

به گزارش مرکز امور بشردوستانه سازمان ملل متحد ، براثر عملیات تروریستی گروه بوکوحرام تا کنون بیش از ۳۰ هزار تن از مردم نیجریه کشته و حدود ۳ میلیون تن آواره شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =