۲۴۰ هزار و ۷۴۰ تردد در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۴۰ هزار و ۷۴۰ تردد وسیله نقلیه هشتم فروردین ماه جاری در جاده‌های این استان ثبت شده است که با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید به سرعت کاهش یابد.

«علی زندی‌فر» شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تردد در جاده‌های استان مرکزی روز هشتم فرودین ماه جاری نسبت به روز قبل از آن ۱۵ درصد و در قیاس با امار مشابه تردد جاده‌ای سال گذشته ۶۷ درصد کاهش یافته‌است.

وی ادامه داد: ۵۴ هزار و ۱۲ دستگاه وسیله نقلیه در این مدت به استان مرکزی وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۵۴ هزار و ۱۲۶ دستگاه وسیله نقلیه نیز در این مدت از جاده‌های این استان خارج شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته‌است.

زندی‌فر خاطرنشان کرد: سهم تردد وسایل نقلیه در جاده‌های این استان در این مدت ۲۳ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش یافته‌است.

وی ادامه داد: تردد سه هزار و ۷۷۱ دستگاه اتوبوس روز گذشته در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد کاهش یافته‌است.

زندی‌فر بیان کرد: با توجه به مهلتی که برای بازگشت مسافران به محل زندگی داده شده بود انتظار می‌رود این آمار در روزهای آتی کاهش قابل انتظار را داشته باشد.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =