اصناف متخلف از طرح فاصله گذاری اجتماعی، یک ماه پلمپ می‌شوند

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: اصنافی که در زمینه عرضه اقلام غیر ضروری فعالیت کرده و از طرح فاصله گذاری اجتماعی تخلف نمایند، یک ماه تعطیل و پلمپ می‌شوند.

منوچهر حبیبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بخشنامه اجرایی طرح فاصله گذاری اجتماعی در ابتدا از اصناف و بازار خواسته شد که مراکز غیرضروری را با هدف جلوگیری و مقابله با ویروس کرونا تعطیل کنند، اما چنانچه صنفی به این توصیه‌ها توجه نکند، واحد صنف متخلف برای مدت یک ماه تعطیل و پلمب شده و متصدی متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در قوانین جزایی برای واحدهای صنفی که سلامت و بهداشت مردم را تهدید می‌کنند، مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در این برهه زمانی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، فعالیت واحدهای صنفی غیر ضروری، نه تنها هیچ فایده‌ای ندارند، بلکه خود عامل اصلی در تقویت زنجیره انتقال این بیماری است.

حبیبی تصریح کرد: بررسی و کارشناسی‌های انجام شده نیز نشان می‌دهد که بازار و مراکز فروش تجاری از مهمترین زنجیره انتقال بیماری کرونا به حساب می‌آیند و باید هرچه سریع‌تر برای کاهش حجم فعالیت آنها اقدام کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: این محدودیت و برخورد قضایی برای واحدهای عرضه اقلام غیر ضروری مردم بوده و شامل اصنافی که مایحتاج غذایی و دارویی مردم را عرضه می‌کنند، نمی‌شود.

حبیبی یادآور شد: عرضه اقلام مورد نیاز مردم در حوزه دارو و غذا به صورت ۲۴ ساعت انجام شده و مردم از این بابت نگرانی نداشته نباشند.

طرح تقویت فاصله‌ گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا با رویکرد کاهش تماس‌ها توسط ستاد ملی مقابله با کرونا از بامداد هشتم فروردین ۱۳۹۹ آغاز شده است.

تاکنون ۸۴۱ نفر در استان قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه ۱۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =