اکثر کرمانشاهی‌ها توصیه‌های کرونایی را انجام می‌دهند

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اکثر مردم استان توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با بیماری کرونا را به صورت جدی انجام می‌دهند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خوشبختانه بخش عمده ای از مردم کرمانشاه به توصیه های ما به منظور مقابله با کرونا عمل می کند و از خانه های خود بیرون نمی آیند.
وی افزود: با این حال عده محدودی از شهروندان هستند که توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند و کماکان به انجام روال عادی زندگی خود اعتقاد دارد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در صورتی که این اقلیت از جمعیت کرمانشاه توصیه‌های بهداشتی را همچنان رعایت نکنند منجر به شیوع بیشتر بیماری کرونا در جامعه خواهند شد.
شکیبا باتاکید بر اینکه باید برای مقابله با کرونا زنجیره انتقال این بیماری را باید قطع کرد، گفت: در صورتی که تمام افراد جامعه توصیه های بهداشتی را جدی نگیرند و در خانه نمانند به زودی شاهد اوج‌گیری کرونا در کرمانشاه خواهیم بود.
وی اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال را گامی مهم به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: امیدواریم به واسطه اجرای این طرح شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا و از بین رفتن این بیماری در کشور باشیم.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: از افراد دارای علائم بیماری کرونا که بیماری حاد زمینه‌ای ندارند تقاضا داریم که در منزل استراحت کنند و در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کنند.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۹۹ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۴ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۲ هزارو ۳۷۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۱۱ هزار و ۱۳۳ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.