جهاد اسلامی فلسطین: تحریم ایران در شرایط بحران کرونا وقیحانه است

تهران-ایرنا- جنبش جهاد اسلامی فلسطین تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و برخی کشورهای دیگر را محکوم کرد و اعمال این تحریم‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا را سیاستی وقیحانه خواند.

به گزارش روز شنبه شبکه خبری المیادین،  جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای تحریم‌های آمریکا علیه ایران و برخی کشورهای دیگر را با وجود بحرانی که جهان به علت شیوع ویروس کرونا در آن بسر می برد، محکوم و اعلام کرد که دولت آمریکا از هرگونه ارزش و اخلاق انسانی به دور است.

در این بیانیه آمد که دولت آمریکا شیوع کرونا و چالش‌های سخت آن که ایران و جهان در آن به سر می‌برند را ابزاری برای سیاست وقیحانه و زشت خود به کار گرفته است تا تحریم و محاصره بیشتری علیه ملت‌ها اعمال کند.

جهاد اسلامی  سیاست‌های آمریکا را خصمانه، ظالمانه و منبع تروریسم، افراط گرایی و نفرت‌ افکنی دانست و افزود: اعمال این سیاست ها در حالی است که جهان و انسانیت نیازمند همبستگی و کنار گذاشتن اختلافات سیاسی برای مقابله با چالشی بزرگی به نام کرونا هستند.

این جنبش تأکید کرد دولت آمریکا خالی از اخلاق و ارزش‌های انسانی است و ادعاهای باطل آن در سایه تروریسم و محاصره رسوا می‌شود.

 دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۵ فرد و ۵ نهاد ایرانی و خارجی را در ارتباط با ایران به فهرست تحریم‌های موسوم به ضدتروریستی خود افزوده است.  

به دنبال این تحریم ها، "استفان دوجاریک" سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد جمعه شب گفت: باید تحریم کشورها برای مقابله با ویروس کرونا برداشته شود.

پیش از درخواست دوجاریک، "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر به همراه روسیه، چین، پاکستان، انگلیس، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کره شمالی و کوبا تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای برای لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا در شرایط همه‌گیری ویروس جدید کرونا انجام داده‌اند.

شماری از کشورها در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، شرایط فعلی را زمانی برای چندجانبه‌گرایی و مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا دانسته‌ و تصریح کرده‌اند تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران، خلاف منشور ملل متحد و مصوبات متعدد مجمع عمومی این سازمان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =