۵۷ درصد مبتلایان به کرونا در یزد مرد هستند

یزد - ایرنا - مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: ۵۷ درصد مبتلایان به کرونا در استان، مرد و بقیه بانوان هستند که تاکنون هزار و یک نفر بر اساس آزمایش به این ویروس مبتلا و ۱۰۴ نفر هم فوت کردند.

ابراهیم سلمانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آمارها ، ۳۸ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال، ۳۵ درصد ۱۶ تا ۴۵ سال و بقیه هم از افراد گروه سنی ۴۶ تا ۶۰ سال هستند و در مجموع ۹۴ درصد مبتلایان استان ساکنان شهرها و بقیه در روستاها سکونت دارند.

در حال حاضر از یک  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها ساکن هستند. 

سلمانی با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه‌ در استان یادآور شد: در حال حاضر نقاهتگاه های اردکان و  میبد به ترتیب با ۵۰  و ۴۰ تخت و نقاهتگاه شهر یزد هم با ظرفیت ۵۳ تخت از آغاز سال ۱۳۹۹ برای سپری کردن دوران نقاهت بیماران فعالیت دارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بیان کرد: تاکنون ۶۷ نفر از مبتلایان در نقاهتگاه میبد پذیرش شدند که ۲۸ نفر پس از سپری کردن دوران نقاهت مرخص شدند.

به گفته سلمانی همچنین در نقاهتگاه اردکان ۲۵ نفر بستری بودند که تعدادی بعد از بهبودی مرخص شدند و چهار نفر هم در نقاهتگاه شهر یزد پذیرش شدند که بعد از سپری کردن دوران نقاهت ترخیص شدند.

وی گفت: شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون موثرترین روش برای پیشگیری از این بیماری است و مردم برای تحقق ریشه‌کنی آن  از حضور در سطح شهر خودداری کنند و در خانه های خود بمانند و مسوولان را در پیشگیری از این بیماری یاری کنند..

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =