۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83730030
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مورچه خوارها متهم جدید شیوع ویروس کرونا

پکن- ایرنا- محققان چینی می گویند در مورچه خوارهای مالایایی (پانگولین) ویروس هایی یافته اند که مشابه ویروس جدید کرونا است و می افزایند این پستاندار امکان دارد در شیوع این ویروس «نقش کلیدی» داشته باشد.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن، این محققان که از دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه پزشکی گوانگ شی هستند یافته های خود را روز پنجشنبه در ژورنال علمی بریتانیایی «نیچر» منتشر کردند.

این محققان، ویروس ها را در ۳۱ مورچه خوار مالایایی که در عملیات ضد قاچاق در چین بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی مصادره شده بودند را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند زیستگاه این مورچه خوارها جنوب شرق آسیا است.

این محققان در هشت مورچه خواری که مورد مطالعه و بررسی قرار دادند، «ویروس های مشابه با ویروس جدید کرونا یافتند».

آنها می گویند توالی ژنوم این ویروس ۸۵ تا ۹۲ درصد شبیه ویروس جدید کرونا است که باعث «Covid-۱۹» می شود یافته های قبلی نشان می داد که منشا ویروس جدید کرونا خفاش ها هستند.

اما این محققان چینی می گویند یافته های آنها نشان می دهد که «این مورچه خوارها را باید به عنوان منشا احتمالی ویروس نوظهور کرونا در نظر گرفت».

آنها همچنین می گویند به منظور به حداقل رساندن ریسک انتقال این ویروس به انسان ها، فروش این حیوانات وحشی در بازار باید اکیدا ممنوع شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =