روزنامه نگار چینی: آمریکا به تحریم های ایران پایان دهد

پکن- ایرنا- «آلکس لو» تحلیلگر روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست در تازه ترین مطلب خود بر پایان تحریم های ایران توسط آمریکا، آنهم در شرایطی که دنیا درگیر همه گیری خطرناک ویروس کرونا است، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا «آلکس لو» روز شنبه در مطلبی نوشت: «دنیا باید در کمک رسانی به ایران در این شرایط نگران کننده از الگوی چین تبعیت کند و تحریم های غیرانسانی و ظالمانه آمریکا را محکوم کند».

او خاطر نشان کرد کشورهای دنیا درگیر یک بیماری جدید شده اند  «شرایط نگران کننده و سخت» است اما در این میان کمک ها نمی تواند به دلیل تحریم های آمریکا در اختیار مردم ایران قرار گیرد.

آلکس ادامه داده است: همین موضوع درگیری با کرونا باعث شده است تا دولت آمریکا در این روزها از انتقادها بگریزد ولی جهان نباید فراموش کند که امروز ایران با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می کند.

وی بر این باور است که «تحریم های ناجوانمردانه آمریکا علیه ایران باعث شده است تا بدترین شرایط برای مردم رقم بخورد» این تحلیلگر از قول «سید رضا حسینی» سرکنسول ایران در هنگ کنگ و ماکائو آورده است ایران حتی به اساسی ترین نیازهای پزشکی هم به دلیل تحریم ها دسترسی ندارد.

این تحلیلگر ادامه می دهد: مهم اینجا است که حتی بر اساس مقررات بین المللی این نیازها باید براورده شود این کمک ها و این اقلام جزو تحریم های بین المللی نیست اما حتی گروه های مدنی،  حقوق بشری و شرکت ها می دانند که آمریکا با این تحریم ها راه را برای کمک به تهران بسته است.

آلکس نوشت: «البته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اینها را اصلا درک نمی کند زیرا او همچنان بر تشدید تحریم ها و استمرار آنها و سخت تر کردن فشارها تاکید می کند» و در سال نو شمسی هم دولت آمریکا از اعمال تحریم ها خودداری نکرد و کماکان در این مسیر گام بر می دارد.

او در پایان اضافه کرده است: دنیا باید با صدای بلند با تحریم های آمریکا مخالفت کند و بسرعت کانال و راهی را برای «کمک های پزشکی و درمانی » به ایران باز کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =