۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲:۰۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83729997
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اتحادیه‌ اروپا خواستار آتش‌بس دایمی در افغانستان شد

تهران- ایرنا- اتحادیه‌ اروپا خواستار آتش‌بس فوری و دایمی در افغانستان شده و اعلام کرد که مردم این کشور بیش‌تر از هر زمان دیگر به آتش‌بس نیاز دارند. 

به گزارش روزنامه صبح کابل، اتحادیه اروپا شامگاه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: هم اکنون مردم افغانستان بیش از هر زمان دیگر به آتش‌بس نیاز دارند. این خواست دیرینه‌ مردم این کشور است و اتحادیه‌ اروپا نیز از آن پشتبانی می‌کند. 

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است، بر خلاف توافق‌نامه‌ای که در دهم اسفند سال گذشته میان آمریکا و طالبان امضا شد؛ هنوز هم حملات تروریستی و نظامی در سراسر افغانستان ادامه دارد. 

اتحادیه‌ اروپا در بیانیه خود به حمله چند روز پیش طالبان در زابل و حمله‌ دو روز پیش در کابل که در این حملات چندین نظامی و غیرنظامی جان باختند اشاره می‌کند. 

اتحادیه‌ی اروپا همچنین از روند صلح افغانستان که منجر به پایان جنگ طولانی مدت شود و ثبات را در این کشور به ارمغان بیاورد، حمایت کرد. 

آنتونیو گوترِش دبیرکل سازمان ملل نیز پیش از این از طرف‌های درگیر در جنگ افغانستان خواست که سطح خشونت‌ها را کاهش داده و به آتش‌بس تن بدهند. 

دبیر کل سازمان ملل، جنگ با کرونا را تنها وظیفه‌ امروز کشورها و گروه‌های درگیر دانسته و از همه طرف‌های جنگ خواسته که دست از خشونت‌ها بردارند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =