جمعیت هلال احمر زنجان نقاهتگاه ابهر را تجهیز می‌کند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تاکنون یک هزار و ۱۵۰ تخته پتو در اختیار نقاهتگاه‌های استان قرار گرفته و در این میان نقاهتگاه ابهر با ظرفیت ۱۰۰ تخت به جمعیت هلال احمر استان محول و از روز پنجشنبه هفته گذشته نسبت به تجهیز و راه اندازی آن اقدام شده است.

شهرام میرزایی شامگاه جمعه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: بر این اساس شماره حساب مشخصی نیز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی اختصاص داده  شده که در این راستا کمک‌هایی انجام گرفته که نمونه عینی آن واریز مبلغ ۵۰ میلیون تومان توسط شرکت پارس سوئیچ زنجان است.

وی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز گفت: این طرح نیز از روز گذشته در کشور اجرا می شود که نگرانی های کنونی را کاهش خواهد داد و از طرفی دستگاه های اجرایی با یک سوم نیرو فعالیت خواهند کرد که پیشنهاد می شود هر دستگاه اداری با تهیه یک تب سنج نسبت به تست کارمندان خود اقدام کند.

این مسؤول ادامه داد: ظرفیت جمعیت هلال محدود است و این نهاد غیردولتی در شرایط بیماری کرونا در سطح استان ۱۰ دستگاه تب سنج از طریق شبکه بهداشت و درمان و ۱۰ دستگاه دیگر را از طریق جمعیت هلال احمر کشور تامین کرد که نسبت به غربالگری افراد اقدام می شود.

وی یادآوری کرد: این در حالی است که ۱۳ استان کشور جزء استان های پرخطر بیماری قرار داده شده بود که طبق مصوبه ستاد ملی در اولویت دریافت این نوع دستگاه ها قرار گرفته بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در ادامه از برنامه ریزی برای عرضه داروهای خاص استان توسط داروخانه این جمعیت نیز خبر داد و گفت: در زمان حاضر داروخانه هلال احمر زنجان به صورت شبانه روزی فعالیت می کند که مشکلی در عرضه داروهای مورد نیاز بیماران خاص وجود اشت که امسال تلاش می شود با کمک جمعت هلال احمر قزوین این مورد رفع شود.

وی اضافه کرد: همچنین این کار مهم طی سال جاری و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زنجان انجام خواهد گرفت و از طرفی درمانگاه جمعیت هلال احمر نیز با توجه به کمبود پزشک و تمهیدات اتخاذ شده در خدمت رسانی به موارد مشکوک و انتقال آنان از طریق اورژانس به مراکز درمانی مشارکت می کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: با همکاری اغلب مردم و همشهریان در "پویش در خانه بمانیم" سفرهای نوروزی نیز کاهش داشت بطوریکه تصادفات جاده ای نیز از ۲۵ اسفند تا کنون فقط چهار مورد به  پایگاه های جمعیت  هلال احمر استان گزارش و امداد رسانی لازم نیز انجام شد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر جمعه با اعلام آخرین آمار شیوع بیماری کرونا در ایران گفت: تاکنون ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۴۴ بیمار دیگرف تعداد کل موارد فوت به ۲۳۷۸ نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند اما ۲۸۹۳ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان زنجان به ۴۹۴ نفر رسیده و تاکنون یک هزارو ۴۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در این استان شناسایی و از این تعداد ۳۵۴ نفر بستری و ۳۲۱ نفر نیز ترخیص شده اند. تعداد جان باختگان بیماران مثبت کرونایی این استان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر اعلام شد که در مجموع این آمار به ۴۱ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =