صدور ۱۲۰ اخطاریه پلمب به واحدهای صنفی مهاباد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: بازرسان این اداره ۱۲۰ اخطاریه پلمب در این شهرستان به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا صادر کرده‌اند.

محمد جهین روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان اماکن، اتاق اصناف و بهداشت محیط در ۲ شیفت صبح و عصر در مهاباد فعال بوده که در بازرسی روزهای اخیر برای ۱۲۰ واحد صنفی به علت رعایت نکردن تذکر ستاد استانی، اخطاریه پلمپ صادر کرده اند.

وی ادامه داد: از ابتدای ابلاغ محدودیت‌های ستاد مبارزه با کرونا تاکنون بیش از ۶۰ واحد صنفی متخلف از جمله قلیان‌سراها، مراکز بازی رایانه‌ای، غذاخوری و فروشگاه‌های اقلام بهداشتی در سطح شهرستان توسط گشت‌های مشترک پلمب شده‌است که از این تعداد ۱۵ مورد آن طی ۴۸ ساعت اخیر بوده است.

وی با اشاره به اینکه کرکره نیمه باز مغازه‌ها نیز ممنوع اعلام شده است، اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام عالی استان و شهرستان و اینکه مهمترین اولویت همه، سلامتی و حفظ جان شهروندان است، همه واحدهای صنفی (به غیر از واحدهای اعلام شده) ملزم به تعطیلی واحد خود تا اطلاع ثانوی هستند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب مالکان مغازه های سطح شهرستان بیان کرد: تاکنون صاحبان مغازه‌های مجتمع های تجاری این شهرستان در یک اقدام خداپسندانه ۱۳۰ نفر از مستاجران خود را از پرداخت اجاره‌بهای ۲ ماه مغازه‌های خود معاف کرده‌اند.

«جهین»، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از سه هفته قبل تعطیل اعلام شده‌است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت تاکنون ۳۶ مورد مبتلا به بیماری کرونا داشته و از این تعداد نیز ۳ نفر فوت شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha