۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱:۵۹
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83729983
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

محدودیت‌های  ترکیه برای مقابله با کرونا

تهران-ایرنا- "رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه روز جمعه از تدابیر جدیدی برای مهار کرونا در کشورش خبر داد در حالی که شمار جان‌باختگان در این کشور به ۹۲ تن رسیده است.

به گزارش تارنمای روزنامه "صباح دیلی" ترکیه، اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی  در آنکارا گفت: تهدید ویروس کرونا بسیار جدی است و ما وارد مرحله‌ای شده‌ایم که برای فائق آمدن بر بحرانی که بشریت را تهدید می‌کند، نیازمند از خود گذشتگی و جان فشانی بیشتری هستیم.

رییس جمهوری ترکیه نقل و انتقال شهری را مشروط به موافقت استانداران ترکیه دانست و گفت: باید صندلی مسافران در سفرهای داخل شهری از یکدیگر فاصله داشته باشد.

همچنین اردوغان دستور داد که تمام پارک‌ها، فضاهای سبز در روزهای تعطیل بسته شود تا تجمعی در این مناطق رخ ندهد.

رییس جمهوری ترکیه همچنین گفت که بخش خصوصی و دولتی با کمترین میزان کارمندان همچنان فعال خواهد بود.

اردوغان همچنین برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا، دستور توقف تمام پروازهای بین‌المللی در ترکیه را  صادر کرد.

وی گفت که تمامی اقدامات گرفته شده در خصوص مقابله با کرونا در ۳۰ شهر بزرگ ترکیه شامل استانبول، آنکارا، ازمیر اجرایی خواهد شد.

اردوغان با بیان این که ترکیه  مشکلی درخصوص تأمین مواد غذایی و دارویی در سایه شیوع کرونا ندارد، افزود:کشورش بیشترین شمار تختخواب بخش مراقبت‌های ویژه  را به نسبت جمعیت در جهان دارد و ما به لحاظ تولید دستگاه تنفس نیز به دستآوردهای بزرگی دست یافته‎ایم.

"فخرالدین کوجا" جمعه شب در تازه‌ترین گزارش از شمار مبتلایان و جان‌باختگان به کرونا، از مثبت شدن تست ۲ هزار و۶۹ نفر در این کشور خبر داد تا شمار مبتلایان به ۵ هزار و ۶۹۸  نفر برسد.

براساس گزارش کوجا، با تأیید جان باختن ۱۷ نفر جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان نیز به ۹۲ نفر رسیده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۵۹۰هزار و ۱۵نفر رسید. از این تعداد ۲۶هزار و ۹۳۹ نفر جان باخته و ۱۳۲ هزار و ۴۴۷ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =