سومین نماینده مجلس آمریکا به کرونا مبتلا شد

تهران- ایرنا- جو کانینگهام نماینده حزب دموکرات مجلس نمایندگان از مثبت بودن آزمایش کرونای خود خبر داد.  

کانینگهام نماینده کارولینای جنوبی بامداد روز شنبه در صفحه توییتری با تایید ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد که هم اکنون در قرنطینه خانگی است.  

وی در توضیح به علائم ابتلا به کرونا نوشت: من در حال از دست دادن حس‌های بویایی و چشایی از علائم اصلی کرونا هستم.  

پیش از مثبت شدن آزمایش نماینده ایالت کرولینای حنوبی دو نماینده دیگر یکی از فلوریدا و دیگری از یوتا گفتند که آن‌ها هفته گذشته مبتلا به ویروس کرونا شدند.  

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا تا این ساعت به ۹۲ هزار و ۹۳۲ نفر اعلام شده است که تنها در ایالت نیویورک ۴۴ هزار و ۶۳۵ نفر مبتلا هستند.  

دونالد ترامپ که در ابتدای شیوع این ویروس در آمریکا خطر آن را برای شهروندان آمریکایی ناچیز خوانده بود، با شدت یافتن مبتلایان که تمامی جنبه‌های اقتصادی، سیاسی، بهداشتی این کشور را در برگرفت، با شرایط پیچیده و بغرنجی مواجه شده است.  

مجلس سنای آمریکا نیز به اتفاق آرا طرح ۲ تریلیون دلاری با هدف کمک به کارگران بیکار و صنایعی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، تصویب کرد و میلیاردها دلار برای خریداقلام مورد نیاز پزشکی اختصاص داد.  

این بزرگترین طرح محرک اقتصادی است که در کنگره آمریکا به تصویب می‌رسد و شامل ۵۰۰ میلیارد دلار کمک به صنایع آسیب دیده و پرداخت ۳ هزار دلار به میلیون‌ها خانواده آمریکایی است.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =