۱۹۶۱ بیمار مشکوک به کرونا در یزد بهبود یافتند

یزد _ ایرنا _ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون یکهزار و ۹۶۱ نفر بیمار مشکوک به کرونا و ویروس آن بهبود و از مراکز درمانی مرخص شدند.

دکتر محمود نوری شادکام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد بیماران مشکوک به کرونا  بستری شده  در استان را ۲ هزار و ۵۴۹ نفر بیان و خاطرنشان کرد:هم اکنون ۴۲۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان قرار دارند.

 دکتر نوری شادکام  افزود: بیماری مشکوک به کرونا بیماری است که با تب، علائم تنفسی و سی تی اسکن مثبت ریه در بیمارستان بستری و یا به صورت سر پایی تحت درمان قرار می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد  خاطر نشان کرد: بیمار قطعی، فردی است که تست تشخیصی آن مثبت باشد. 

 دکتر نوری شادکام در ادامه  تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان را یکهزار و یک نفر بیان کرد و گفت:۵۷ درصد از مبتلایان  به ویروس کرونا در استان  آقایان و ۴۳ درصد بانوان هستند.

وی به گروه سنی مبتلایان در استان اشاره و افزود:  بیش از ۳۸ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال، ۳۵ درصد از بیماران در سنین ۱۶ تا ۴۵ سال   و ۲۶ درصد هم در گروه سنی   ۴۶ تا ۶۰ سال هستند. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین تعداد موارد مسمومیت با الکل در استان را ۳۵ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ضمن قدردانی از کادر درمان استان از شهروندان خواست از  تردد غیر ضروری در سطح شهر خوداری کنند تا زنجیره این ویروس قطع شود.

براساس آخرین آمار تا کنون ۱۰۴ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =