شمار مبتلایان به ویروس کرونا در یونان افزایش یافت

تهران- ایرنا- دولت آتن روز جمعه با تایید ۷۴ مورد جدید اعلام کرد که شمار نهایی مبتلایان به ویروس کرونا در یونان به ۹۶۶ نفر رسیده است.  

به گزارش روزنامه گاردین، ۷۴ مورد جدید به ابتلا به ویروس کرونا در حالی در یونان اعلامی می‌شود که این کشور همچنان از نبود امکان انجام آزمایش گسترده رنج می‌برد.  

کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که در صورتی که آزمایش گسترده در یونان  انجام نشود،تعداد واقعی مبتلایان به کرونا به طور یقین بیشتر است. تاکنون فقط ۱۳ هزار و ۴۷۷ نفر در یونان موفق به آزمایش ویروس کرونا شده‌اند.  

"سوتیریس چیودواراس" نماینده وزارت درمان و بهداشت و همبستگی یونان برای مقابله با ویروس کرونا در کنفرانس خبری روز جمعه گفت: تا کنون ۲۸ نفر که ۲۳ تن از آنان مرد بودند جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.  

چیودواراس افزود: میانگین سنی افرادی که فوت کرده ۷۳ سال است و ۶۶ نفر از تایید شدگان نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان هستند و ۵۲ نفر نیز به بهبودی کامل دست پیدا کرده‌اند.  

وی تاکید کرد: اجرای سریع اقدامات (برای مهار این بیماری) کشور را از بسیاری از مرگ و میرها نجات داده است.  

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۵۵۶ هزار و ۲۹۱ نفر رسید. از این تعداد ۲۵ هزار و۲۳۹ نفر جان باخته و ۱۲۸هزار و ۷۱۷ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.  


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =