۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83729939
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

احداث سردخانه موقت در فرودگاه بیرمنگام برای قربانیان کرونا

لندن – ایرنا – هم زمان با افزایش آمار فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، پلیس منطقه وست‌میدلندز انگلیس (West Midlands Police) روز جمعه با صدور بیانیه‌ای از احداث سردخانه موقت در فرودگاه بیرمنگام، برای نگهداری اجساد قربانیان کوید-۱۹ خبر داد.

کار ساخت این سردخانه که در فاز اول گنجایش یک هزار و ۵۰۰ متوفی را خواهد داشت آغاز شده و انتظار می‌رود که پس از تکمیل فازهای نهایی، ظرفیت لازم برای نگه داری از اجساد کل بیماران منطقه وست‌میدلندز را داشته باشد.

یک سخنگوی فرودگاه بیرمنگام هم تایید کرد که با همکاری مقام‌های ذیربط بخشی از زمین فرودگاه را در اختیار ساخت این سردخانه قرار داده است.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس به سرعت در حال افزایش است. مقام‌های این کشور می‌گویند که این آمار هنوز به اوج نرسیده و در روزها و هفته‌های آینده بیشتر خواهد شد.

در همین پیوند امروز گزارش شد که نخست وزیر و وزیر بهداشت انگلیس به کرونا مبتلا شدند. همچنین عالی ترین مقام پزشکی این کشور به دلیل نگرانی از کرونا خود را قرنطینه کرده است.

مایکل گوو معاون نخست وزیر انگلیس امروز در کنفرانس خبری روزانه دولت اعلام کرد که هر ۳ الی ۴ روز آمار ابتلا به کرونا دو برابر می‌شود. او گفت واگیر کوید-۱۹ به مقام‌های انگلیسی نشان می دهد که این بیماری تبعیضی بین افراد قائل نیست.

وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرده است که هفته آینده یک دستگاه بیمارستان اضطراری با ظرفیت پذیرش ۴ هزار بیمار در لندن بازگشایی می‌شود. این بیمارستان که با کمک ارتش در حال ساخت است در سالن نمایشگاه شرق لندن راه اندازی خواهد شد.

همچنین شبکه خبری اسکای امروز (جمعه) از کار ساخت دو دستگاه بیمارستان در شهرهای بیرمنگام و منچستر خبر داد این دو بیمارستان که قرار است تا سه هفته آینده راه‌اندازی شوند، گنجایش پذیرش مجموع ۶ هزار بیمار را در خود خواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =