۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 83729909
۰ نفر

برچسب‌ها

تردد خودروهای غیربومی در ۵۷ نقطه گلستان کنترل می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان گفت که با آغاز طرح ملی کاهش فاصله اجتماعی؛ در ۵۷ نقطه از مبادی ورودی و خروجی این استان تردد خودروها کنترل و از ورود افراد غیربومی جلوگیری می‌شود.

به گزارش جمعه فرمانداری گنبدکاووس، هادی حق‌شناس در سرکشی از مبادی ورودی و خروجی این شهرستان اظهار داشت: در پیک اول شیوع ویروس کرونا چهار هزار و ۷۰۰ نفر بیمار مشکوک به ابتلا در گلستان بستری شدند که سه هزار و ۸۰۰ نفر بهبود یافته و حدود ۵۰۰ نفر هنوز تحت درمان هستند.

وی افزود: هفته اول طرح کنترل فاصله اجتماعی در گلستان با جدیت و قاطعیت اجرا می‌شود و در صورت لزوم هفته دوم نیز ادامه خواهد یافت.

استاندار گلستان با یادآوری کمپین در خانه بمانیم که از هفته سوم اسفند پارسال در سطح استان آغاز شد؛ گفت: از آن زمان تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی استان تعطیل شده و این امر به قطع چرخه ویروس کرونا کمک کرد و پیش بینی می‌شود تا ۱۰ فروردین پیک اول شیوع را پشت سرگذاریم.

حق شناس خاطرنشان کرد: در صورتیکه شرایط به گونه‌ای پیش رود که وارد پیک دوم شیوع کرونا در گلستان شویم، نمی توان از هم اکنون عوارض و تبعات آن را پیش بینی کرد.

وی از آحاد مردم بویژه در استان گلستان خواست در خانه بمانند و از ارتباط با دیگر افراد حتی دوستان و بستگان خود پرهیز کنند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو، به آن شهر مجاز خواهد بود.

مطابق آخرین آمار ۱۶۷ نفر در استان گلستان به علت ابتلای کرونا فوت کردند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان بزرگ گلستان در شرق استان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =