۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83729899
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش بینی بارش های رگباری و طغیان رودخانه ها در ایلام

ایلام‌ - ایرنا - رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سیستم بارشی شدید رگباری وارد این استان می شود که بر اساس مطالعه نقشه های جغرافیایی میزان بارش های این سیستم بین ۲۵ تا ۵۰ میلیمتر تخمین زده شده است.

مجتبی میهن پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی که از بامداد امروز فعالیت خود را آغاز کرده است، اواخر روز یکشنبه از آسمان استان ایلام خارج می شود.

وی افزود: بارش های این سیستم به صورت رگباری و نقطه ای و همراه با رعد و برق است و در عصر شنبه به شدت بارش ها اضافه می شود و دامنه پراکنش آن کل استان را در بر می گیرد که بر اساس بارش های نقطه ای میزان بارش ها متغیر خواهد بود.

میهن پرست یادآور شد: رگبار، رعد و برق، صاعقه، وزش شدید باد، مه گرفتگی در گردنده ها و بارش تگرگ در مناطق مستعد از پیامدهای جوی این سامانه است.

وی گفت: طغیان رودخانه ها و مسیل ها، آبگرفتگی معابر، کندی در تردد، لغزندگی مسیرها، کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها به علت مه گرفتگی از مخاطرات این سیستم بارشی است.

میهن پرست یادآور شد: عشایر در صورتی که در حال کوچ هستند از اتراق در حاشیه رودخانه ها اجتناب ورزند و دامداران نیز از چرای دام خود در ارتفاعات خودداری کنند و رانندگان هم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و کشاورزان و مرغداری ها مخاطرات بارش های تند رگباری و صاعقه را جدی بگیرند.

وی افزود: با خروج این سامانه از استان در روز یکشنبه از روز دوشنبه سامانه جدیدی وارد ایلام می شود که اطاعات در مورد این سیستم بارشی در روزهای آتی اطلاع رسانی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =