غربالگری کرونا در آذربایجان‌غربی به ۹۵ درصد رسید

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی و رییس ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جمعیت استان زیر پوشش طرح بسیج ملی غربالگری کرونا قرار گرفتند، گفت: طبق آمار وزارت بهداشت ۲ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۵۲ نفر غربالگری شده‌اند و آذربایجان‌غربی در رتبه دوم کشور از لحاظ پوشش غربالگری قرار دارد.

محمدمهدی شهریاری شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه این غربالگری نقش ارزنده در شناسایی افراد مبتلا به کرونا و نیز پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره انتقال دارد، افزود: افراد مشکوک به کرونا پس از شناسایی از طریق غربالگری، مورد پیگیری بهداشتی و درمانی قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ضرورت همکاری مردم در این طرح نیز افزود: راهبرد اصلی در شکست کرونا توجه به شعار «در خانه بمانیم» است و مشارکت مردم بدون‌شک در مقابله با این بیماری موثر است.
شهریاری بیان کرد: حذف ترددهای غیرضروری، خودداری از مسافرت و نیز اجتناب از برگزاری و حضور در اجتماعات می‌تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مفید باشد.
استاندار آذربایجان‌غربی از متولیان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز درخواست کرد که با جدیت نسبت به اجرای دقیق این طرح اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در کشورهای مختلف دنیا به این ویروس مبتلا شده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.
بر اساس آخرین آمار از ابتدای شیوع این بیماری ۵۹۷ نفر در اذربایجان‌غربی مبتلا شده‌ و ۴۹ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =