۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83729886
۶ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نایب رییس مجلس: روند تولید اصلاح شود

تبریز - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان اینکه باید برای تولید کشور برنامه نوشته شود، گفت: ‌روند فعلی تولید در کشور نیز باید اصلاح شود.

مسعود پزشکیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ‌در کنار برنامه و اصلاح روند تولید، نوآوران، دانشگاهیان، شرکت‌های نوبنیان و شهرک های خلاق نیز باید حمایت و تقویت شوند و موانع تولید و صادرات نیز برداشته شود.
وی گفت: ‌تولیدات داخلی باید بر اساس نیاز کشور باشد و برای صادرات آن نیز باید بازار هدف مشخص باشد.
 پزشکیان یادآور شد: تولیدات داخل طوری نباشد که روی دست تولیدکنندگان بماند و در نهایت موجب ضرر و زیان یا احیانا ورشکستگی آنها شود.
وی تاکید کرد: باید بین تولید و بازار تعادل برقرار شود برای موفقیت در تحقق شعار سال با برنامه حرکت کنیم تا به موفقیت چشمگیری دست یابیم.
 وی همچنین یادآور شد: شعار سال گذشته ‌هم که رونق تولید بود معتقدم تا حد زیادی محقق شد اما دستیابی به توسعه اقتصادی و تحقق تولید به صورت قطره‌چکانی ممکن نیست و باید به صورت جامع و کامل عمل شود.
وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان به خصوص حمایت های مالی و بانکی از آنها در کنار رفع بروکراسی های اداری و دست و پاگیر در بخش تولید، ‌صنعت و صادرات می تواند موجب جهش تولید شود.

سال 1399 از سوی رهبر معظم انقلاب سال «جهش تولید» نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =