شرکت‌های نیشکر خوزستان با احتکار به دنبال افزایش قیمت شکر هستند

اهواز - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: برخی شرکت‌های کشت و صنعت نیشکر در خوزستان برای تامین شکر استان همکاری لازم را ندارند و برخی از این شرکت‌ها با احتکار شکر به دنبال افزایش قیمت این کالا هستند.

به گزارش ایرنا امیر حسین نظری جمعه در ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: در استان  به شرکت های کشت و صنعت نیشکر کمک های زیادی می شود اما متاسفانه این شرکت ها به استان در تامین شکر کمک نمی کنند.

وی گفت: از این پس برای شرکت های کشت و صنعتی که تخلف می کنند و همکاری لازم را ندارند پرونده سازی خواهد شد و به آن ها کمک نخواهیم کرد.

نظری افزود: یکی از شرکت های کشت و صنعت خوزستان که وظیفه تامین شکر مورد نیاز استان را دارد کشت و صنعت کارون است که به دلیل  همکاری نداشتن با استان در تامین شکر و گران فروشی برای آن ۲ پرونده تخلف تشکیل شده است که رقم یکی از این پرونده ها ۱۰۰ میلیارد ریال است.

رییس سازمان صمت استان خوزستان بیان کرد: معاون وزیر صمت از برخورد نکردن با شرکت های کشت و صنعت متخلف استان خوزستان گله مند می باشند.

وی افزود: شرکت کشت و صنعت کارون و شرکت توسعه نیشکر استان خوزستان در تامین شکر مورد نیاز استان سنگ اندازی می کنند و با احتکار شکر تصمیم دارند شکر را گران کنند.

نظری گفت: سهمیه شکر مورد نیاز استان خوزستان  ۱۱ هزار و ۲۵۰ تن است که تقاضا دادیم شرکت های داخلی استان ۹ هزار تن از این میزان را تامین کنند.

در ادامه این نشست معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت استان خوزستان گفت:  با احتکار شکر از سوی شرکت های کشت و صنعت نیشکر قیمت شکر در استان افزایش خواهد یافت .

عبدالرحمان ناصریان بیان کرد: تامین شکر مورد نیاز از سوی شرکت های زمزم ، بهنوش و یا مجید از داخل استان باعث افزایش مصرف شکر در استان شده است.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار تن شکر شرکت کشت و صنعت کارون که در کرج دپو شده بود کشف شد و برای این شرکت به جرم احتکار پرونده ای تشکیل شد.

گله مندی مرغداران خوزستان از وضعیت تولید

ناصریان بیان کرد: به دلیل بحران کرونا و رکود در بازار مرغداران استان متحمل ضرر و زیان شده اند و درخواست خرید مرغ های تولید خود را دارند.

وی گفت: قیمت جوجه یک روزه از ۵۰ هزار ریال به پنج هزار ریال کاهش یافته است و به دلیل نبود خریدار جوجه یک روزه تولید کنندگان جوجه نیز متحمل ضرر و زیان شده اند.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت استان افزود: به منظور حل مشکلات مرغداران خوزستان نشستی با کشتارگاه ها ، تولید کنندگان مرغ و جوجه برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =