مبادی ورودی همدان در حال کنترل است

همدان - ایرنا - سخنگوی ستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا در همدان گفت: همزمان با آغاز طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی برای کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، مبادی ورودی شهرهای این استان در ۳۳ پست بازرسی ثابت در حال کنترل است.

محمودرضا عراقی شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از صبح امروز ورود خودروهای غیربومی به استان ممنوع شد، افزود: در اجرای این طرح، به طور مستقیم ۸۵۰ نفر در حال فعالیت هستند. 

وی تاکید کرد: تا پایان اجرای این طرح ظرفیت بانک‌ها، حداکثر با یک سوم نیروی کار انجام می‌شود تا افرادی که چک و کارهای بانکی ضروری دارند به کار خود برسند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان عنوان کرد: اختیارات لازم از سوی وزارت کشور به ما داده شده است تا اگر تعداد مراجعه کنندگان به بانک‌ها زیاد شود، بانک‌های استان را تعطیل کنیم.

عراقی بیان کرد: ما مردم با فرهنگی داریم که ۸۰ درصد آن‌ها به توصیه‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس جدید کرونا توجه کردند.

وی ادامه داد: ۲۰ درصد دیگر نیز باید توصیه‌ها را جدی بگیرند چراکه اگر به توصیه‌ها عمل نکنند عدالت را زیر پا گذاشته‌اند و با آن‌ها با قاطعیت برخورد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: نیروی انتظامی در مبادی ورودی شهرهای استان فرماندهی میدان را بر عهده دارند، بسیج و هلال‌احمر وارد کار شدند و فرمانداران این طرح را در شهرستان‌ها مدیریت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تنها وفاق، همدلی و همراهی مردم می‌تواند این ویروس را  شکست دهد، اظهار داشت: اگر قرار بود علم و تکنولوژی، ویروس کرونا را شکست دهد بدون شک کشورهای غربی تاکنون به این نتیجه رسیده بودند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا در همدان گفت: آمار نشان می‌دهد استان همدان یک سوم متوسط کشور درگیر ویروس جدید کرونا است.

وی افزود: در تعطیلات عید نوروز امسال مسافران بسیار اندکی به همدان مسافرت کردند.

عراقی ادامه داد: با افرادی که خانه‌های خود را به مسافران اجاره دادند به شدت برخورد شد و در حال حاضر به هیچ وجه در خانه‌های استیجاری مسافر نداریم.

وی تاکید کرد: هم استانی‌هایی که خودرو با پلاک سایر استان‌ها دارند در ۲ هفته آینده از تردد در خیابان‌ها خودداری کنند چرا که ممکن است توسط ماموران راهنمایی و رانندگی با آن‌ها برخورد شود.

۳۳۵ تن تاکنون در استان همدان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد با تلاش تیم پزشکی ۲۲۴ تن بهبود یافته و مابقی این افراد تحت درمان در بیمارستان ها هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha