دستور استاندار برای برخورد با عاملان کشتار خرس در ارومیه

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با ابراز تاسف از رفتار غیرانسانی و غیراخلاقی یکی از روستاییان شهرستان ارومیه در خصوص کشتار خرسف گفت: دستگیری سریع عاملان این عمل ناپسند در دستور کار نهادهای مسوول قرار گیرد.

محمدمهدی شهریاری روز جمعه در تماس تلفنی با فرماندار ارومیه و مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی افزود: حفظ و حمایت از حقوق حیوانات از قدیم‌الایام همواره مورد توجه بوده و آموزه‌های اسلامی در این خصوص صراحت دارد.

وی با اشاره به اینکه در نظام حقوقی اسلام، از یک سو بهره‌برداری و استفاده بهینه از حیوانات مورد تاکید قرار گرفته‌است، اضافه کرد: همچنین در دین مبین اسلام به رعایت حقوق حیوانات و دفاع از گونه‌های مختلف آنان سفارش شده به نحوی که آزار و اذیت و کشتن حیوانات عملی مذموم و مرتکبان مستوجب عذاب الهی هستند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم دستگاه قضایی در برخورد با این افراد همچون همیشه قاطعانه برخورد کند، بیان کرد: حق احترام بر حیوانات، حق زندگی و تولید نسل آزادانه و حق مراقبت از حیوانات، از جمله حقوق آن‌هاست به نحوی که هیچ حیوانی نباید در معرض برخورد نامناسب یا اعمال بی رحمانه قرار گیرد و بر اساس قانون، هرفعل غیر ضروری و هرگونه تصمیم که منجر به مرگ حیوانات شود به مثابه جنایت علیه حیات آن‌ها است.

علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه نیز با اشاره به دستگیری شکارچی خرس گفت: فردی که اقدام به آزار و شکار خرس بی‌آزار کرده و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، دستگیر شد.

او ادامه داد: همدستان وی نیز مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا، ظهر امروز، جمعه تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد فرد یا افرادی اقدام به آزار و اذیت یک قلاده خرس کرده اند.

این تصاویر، واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =