۳۱۹ هزار شهروند بروجرد غربالگری کرونا شدند

خرم آباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شهرستان بروجرد با غربالگری کرونا برای ۳۱۹ هزار نفر رتبه نخست استان در این زمینه را دارد.

محمدرضا نیکبخت جمعه شب با اعلام این خبر افزود: ورودی‌های شهرستان بروجرد از دو مسیر همدان - بروجرد و اراک - بروجرد جهت غربالگری و ممانعت از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به‌صورت ۲۴ ساعته کنترل می‌شوند.

وی اظهار داشت: با تقسیم کردن شهرستان به ۱۶۹ منطقه که هر منطقه یک مراقب بهداشت و تعدادی از نیروهای بسیجی نسبت به پایش و غربالگری از مردم بروجرد اقدام می‌کنند این مهم محقق شده است.

وی ادامه داد: همچنین  ژل ضدعفونی‌کننده توسط شرکت زاگرس فارمد به میزان ۱۰۰ هزار بطری (۲۵۰ سی‌سی) ، ژل ضدعفونی‌کننده توسط شرکت الهی شمیز به میزان چهار هزار بطری (۵۰۰ سی‌سی) ، محلول ضدعفونی‌کننده به میزان ۱۰ هزار بطری (۴۰۰ سی‌سی) و همچنین محلول ضدعفونی‌کننده توسط شرکت داروسازی اکسیر به میزان ۸۰ هزار بطری (۱۲۵ سی‌سی) تولید و در سطح شهر توزیع شده است.

وی تصریح کرد: ماسک در دو مکان به میزان روزانه پنج هزار عدد، واحد تولیدی زاگرس پوش تا به امروز ۲۵ هزار عدد ماسک و همچنین در کارخانه نساجی که از اواخر سال گذشته شروع به تولید ماسک کرده که در مجموع در شهرستان بروجرد تاکنون۱۰۰ هزار عدد ماسک تولید شده است.

نیکبخت  گفت: همچنین  خیرین بروجردی علاوه بر تهیه یک سری لوازم بیمارستانی نسبت به اهداء ۲ هزار و ۲۰۰  عدد ماسک نانو و  پنج هزار  لیتر آب ژاول به شبکه بهداشت اقدام کردند.

وی توزیع هفت هزار لیتر الکل به داروخانه‌های بروجرد را از اقدامات دیگر ستاد مبارزه با کرونا شهرستان برشمرد و افزود: تمامی اصناف و اتحادیه‌ها غیر از آن دسته اصنافی که به‌نوعی تامین‌کننده و یا توزیع‌کننده مایحتاج ضروری مردم  هستند تعطیل شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: ۲ مرکز ۱۶ ساعته قدس و شهید فولادی مختص ویزیت و درمان سرپایی بیماران کرونایی راه‌اندازی  و ۲ مرکز افتتاح نشده سلامت دکتر زرین‌کوب و مرکز غربالگری زودرس سرطان برای نقاهتگاه آماده شده است.

نیکبخت افزود: گندزدایی مستمر سطح معابر بروجرد با ۵۰۰ هزار لیتر محلول رقیق شده در شهر و ۴۰۰ هزار لیتر محلول رقیق شده در روستا با همکاری سپاه، ارتش، بخشداری‌ها، شهرداری و نیروهای مردمی انجام‌شده است.

وی ادامه داد:  سه هزارو  ۶۰۰ بسته مواد غذایی به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد در بین اقشار آسیب‌پذیری که در ایام شیوع ویروس کرونا با مشکل روبرو شده‌اند توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =