خروجی تهران از شریف آباد پاکدشت مسدود شد

تهران - ایرنا- در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا ابلاغی وزارت کشور، مسیر خروج از استان تهران از سمت شریف‌آباد شهرستان پاکدشت مسدود شد.

به گزارش ایرنا، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری ویروس کرونا، از بامداد امروز در پلیس‌راه شریف‌آباد پاکدشت به عنوان آخرین خروجی استان تهران به سمت استان‌های شرق کشور اجرا شده و از خروج خودروها با پلاک شهر و استان تهران با حضور عوامل انتظامی، پلیس‌راهور و راهداری جلوگیری شد.
فرماندار پاکدشت در حاشیه اجرای این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی امکانات شهرستان برای اجرای طرف فاصله گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا بسیج شده و با تمام توان بخش‌های مختلف این طرح اجرا خواهد شد.
هادی تمهیدی افزود: یکی از بخش‌های این طرح، تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری در سطح شهرستان است که به منظور تحقق این مهم، با استفاده از ظرفیت اتاق اصناف،اداره اماکن و تعزیرات حکومتی، کلیه واحدهای غیرضروری تعطیل شد ، از ادامه فعالیت دستفروش‌ها جلوگیری گردید و تعدادی از واحدهایی که نسبت به اجرای قانون اهتمام نداشتند، پلمب گردیدند.
وی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ویژه در مرکز شهرستان که محل تردد خودروهای بسیاری است، عملیات ضدعفونی و گندزدایی به طور مستمر در طول شبانه روز انجام می‌شود و امکانات مورد نیاز گروه‌هایی که نسبت به این امر اهتمام دارند، تأمین می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: همه امکانات شهرستان پاکدشت برای مقابله با کرونا بسیج شده، بسیاری از تولید کنندگان نسبت به تولی اقلام بهداشتی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده اقدام می‌کنند، بسیاری از گروه‌های جهادی معابر و اماکن عمومی را ضدعفونی کرده و کادر بهداشتی و درمانی با تمام توان به درمان افراد مبتلا به این بیماری اهتمام دارند و در مقابل از مردم درخواست می‌شود تا با ماندن در خانه، به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک کنند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۲۹۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید۱۹ در کشور تا ۸ فروردین ۱۳۹۹ در کشور به ۳۲ هزار و ۳۳۲ مورد افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۱۳۳ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۳۷۸ نفر در کشور محروم شده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =