پلیس هند نقض کنندگان مقررات مقابله با کرونا را مورد ضرب و شتم قرار می دهد

دهلی نو-ایرنا- پلیس هند در مناطق مختلف این کشور، با حضور در خیابان ها نقض کنندگان قوانین منع رفت و آمد و مقابله با ویروس کرونا را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

به گزارش رسانه های هند، پلیس در شهر "بلاگوم"  واقع در ایالت جنوبی  کارناتاکا، با حضور در مقابل یک مسجد به نمازگزاران که برای ادای نماز ظهر در این مسجد جمع شده بودند حمله کرد.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که دو نیروی پلیس با حضور در مقابل این مسجد از جمعیت حاضر درخواست ترک محل را می کند و با چوب به سوی آنها حمله ور می شود.

نارندرا مودی نخست وزیر هند دو روز پیش اعلام کرد که هند برای مقابله با ویروس کرونا به مدت ۲۱ روز در قرنطینه کامل قرار می گیرد.

مقامات از مردم محلی درخواست کرده اند که برای ادای نماز جماعت در مساجد حضور نیابند.

آر کی سینگ فرماندار منطقه مراد آباد در ایالت اوتار پرادش گفت: علما و رهبران مذهبی به حساسیت موضوع شیوع ویروس کرونا پی برده اند. آنها از مردم خواسته اند تا برای انجام نماز جمعه و سایر نماز های جماعت به مساجد نروند.

شورای قضایی مسلمانان هند در پیامی در حساب توتیری خود اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، از تمام مسلمانان درخواست می شود که برای انجام نماز جمعه به مساجد نروند و در خانه های خود به انجام عبادت بپردازند. مردم باید از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کنند.

پیش از این مولانا کلبه جواد رهبر شیعه در شهر لاکنو اعلام کرده بود که  نماز جمعه تا پایان ماه در مسجد آصفی برگزار نخواهد شد.

وی همچنین از امامان سایر شهرها درخواست کرد تا برگزاری نماز جمعه را تا پایان ماه جاری متوقف کنند.

در موارد دیگر نقض کنندگان قرنطینه در هند مجبور به انجام حرکات ورزشی شده اند. در یک ویدیو که توسط خبرگزاری "ای ان آی" منتشر شده است، پلیس یک گروه 9 نفره از جوانان هندی را با چوب مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

روز گذشته بسیاری از مردم در شهر کلکته بدون توجه به محدودیت های وضع شده در خیابان ها حضور یافتند. پلیس برای مجازات این افراد آنها را مجبور به  انجام تمرین های ورزشی کرده است.

از روز دوشنبه تاکنون بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر در کلکته به دلیل نقض قوانین مقابله با کرونا بازداشت شده اند. در یکی از تصاویر منتشر شده، تعداد زیادی از افراد در ایستگاه پلیس مورد ضرب و شتم قرار می گیرند. اما در شهر جامو پلیس یک مهر تهیه کرده و بر دست کسانی که محدودیت های ایجاد شده را نقض می کنند مهر می زند.

شبیر خان یک مقام محلی پلیس در جامو گفت: ما از جوهری استفاده می کنیم که به راحتی پاک نمی شود و تا ۱۵ روز آینده بر دستان نقض کنندگان قرنطینه باقی خواهد ماند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده، تا عصر روز جمعه ۷۹۸ نفر در هند به ویروس کرونا مبتلا شده اند. هند با جمعیت بیش از ۱.۳ میلیارد نفر در تلاش است تا با  منابع محدود با این ویروس  فراگیر مبارزه کند.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =