۲.۵تن چوب و زغال قاچاق در شهرستان لردگان توقیف شد

شهرکرد- ایرنا- رییس منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲.۵ تن چوب و زغال قاچاق از قاچاقچیان منابع طبیعی این شهرستان کشف شد.

آیت حسنی روز شنبه  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت حدود ۲ تن چوب بلوط و ۵۰۰ کیلوگرم زغال از قاچاقچیان توسط ماموران منابع طبیعی شهرستان کشف شد.

به گفته وی، در این مدت ۱۰ کوره زغال غیرمجاز تخریب و ۶ متخلف نیز دستگیر شدند.

وی با اشاره به اهمیت بحث مقابله با قاچاق چوب و زغال افزود: جمعی از مردم،معتمدان و جوانان روستای منجرموئی برای حفاظت از منابع طبیعی شهرستان لردگان در یک حرکت خودجوش ، اقدام به مسدود کردن تمام راه‌های فرعی منتهی به جنگل کردند.

حسنی، با تاکید بر اینکه این اقدام به منظور حفاظت از جنگل‌های روستا و شهرستان لردگان بوده است، گفت: این اقدام با هماهنگی و همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان لردگان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می‌شود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار آن معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.

شهرستان لردگان دارای ۱۵۷هزار هکتار جنگل است و ۵۱ درصد از مساحت جنگلهای استان را به خود اختصاص داده است.

گونه غالب این جنگلها را درختان بلوط و بنه، زالزالک، کیکم و کلخنگ شامل می‌شود.
شهرستان لردگان در ۱۶۰کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =