توزیع ۴۴۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در بازار دارویی آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی یک ماه گذشته در راستای کاهش مشکلات مردم، ۴۴۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در بازار دارویی استان توزیع شده و  در اختیار شهروندان قرار گرفته‌است.

جلال غفارزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محلول‌ها در سه نوبت در داروخانه‌های مرکز استان (ارومیه)، شمال و جنوب آذربایجان‌غربی توزیع شد تا شهروندان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که کمتر از یک ماه از شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی می‌گذرد، بازار دارویی استان از محلول‌های ضدعفونی اشباع شده ولی ادامه روند تامین این اقلام همچنان در دستور کار است.

وی بیان کرد: این در حالی‌است که در اکثر استان‌های کشور و بسیاری از کشورهای دنیا کمبود شدید محلول‌های ضدعفونی وجود دارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در راستای افزایش تولید و تامین محلول‌های ضدعفونی در استان، ۲۸ فقره پروانه برای واحدهای تولیدی صادر و این واحدها با حداکثر ظرفیت وارد مدار تولید شدند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های موفق در تامین اقلام بهداشتی مردم در روزهای شیوع بیماری کرونا به شمار می‌رود و بازار محلول‌های ضدعفونی و دستکش در این استان بدون تلاطم است.

همچنین طبق قول مسوولان، ماسک نیز در روزهای آینده برای مردم تامین خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =