برنامه های ویژه برای حفظ آمادگی ورزشکاران پارالمپیکی تدوین می‌شود

تهران- ایرنا - دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: ورزشکاران ایرانی از نظر روحی و روانی آماده حضور در توکیو ۲۰۲۰ بودند اما تعویق یک ساله این رویداد ورزشی بسیاری از برنامه ها را تحت تاثیر قرار داد که باید برنامه های دیگری برای ۱۸ ماه آینده در دستور کار قرار دهیم.

هادی رضایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشکاران پارالمپیکی ایران از لحاط روحی روانی آماده افتخار آفرینی در توکیو ۲۰۲۰ بودند اما شیوع ویروس کرونا در سطح جهان موجب تعویق یک ساله شد و باید برنامه های دیگری برای ۱۸ ماه آینده  در دستور کار قرار دهیم. این تنها برای ایران نیست بلکه تمام کشورها با آن درگیرند.
سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک توکیو ادامه داد: مدت زمان شروع پارالمپیک از ۶ ماه به ۱۸ ماه افزایش پیدا کرد و باید برای هدفمند کردن برنامه ها یک جلسه با حضور فدراسیون ها، رییس هیات ها، مربیان و کادر فنی داشته باشیم که این جلسه پس از تعطیلات سال نو برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این جلسه دستورالعمل و برنامه ورزشکاران و تیم ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک خاطرنشان کرد: برای ادامه حمایت مادی و معنوی از مدال آوران المپیکی نیز دستورالعملی تدوین می‌شود تا در این ۱۸ ماه دچار مشکل نشوند. شرایط ویژه ای بر پارالمپیک توکیو حکفرما شده و تمامی کشورها در سود و زیان این تعویق شبیه به هم هستند.

به گزارش ایرنا، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن اخیرا در گفت و گویی با «توماس باخ» پیشنهاد تعویق یک ساله المپیک و پارالمپیک را مطرح کرد و روسای کمیته های بین المللی المپیک و پارالمپیک با این پیشنهاد موافقت کردند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha