رزمایش مشترک آمریکا و فیلیپین از بیم کرونا لغو شد

تهران – ایرنا - منابع خبری گزارش دادند: آمریکا در اقدامی احتیاط آمیز علیه شیوع ویروس کرونا، رزمایش سالانه مشترک با فیلیپین را لغو کرد.

به گزارش امروز خبرگزاری رویترز، رزمایش مذکور دهه هاست که در فیلیپین برگزار شده و قرار بود امسال از ۴ تا ۱۵ مه (۱۵ تا ۲۶ اردیبهشت) هزاران نیروی دو کشور در آن حضور داشته باشند.

سی ان ان پیشتر گزارش داده بود که مبتلایان به ویروس کرونا در ناوهواپیمابر «یو. اس. اس تئودور روزولت» که در دریای فیلیپین استقرار یافته، شدت گرفته و به ۲۵ نفر رسیده است.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا نیز دیروز (۷ فروردین) در بیانیه ای خبر داد که انتشار ویروس کرونا، ماموریت آنها را در عراق و سوریه تحت الشعاع قرار داده و مختل کرده است.

در این بیانیه تاکید شد که ائتلاف بین المللی ناچار شده به طور موقت و برای حفاظت از نیروهایش در این برهه خطرناک، با هماهنگی کامل دولت عراق، تغییرهایی در ماموریت های خود ایجاد کند.

وزارت دفاع آمریکا سه شنبه پیش (۵ فروردین) برای نخستین بار اعلام کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در صفوف سربازان آمریکایی و خانواده هایشان به ۳۲۱ نفر رسیده است.

براساس این گزارش ۱۷۴ نظامی، ۵۹ نیروی غیر نظامی، ۶۱ تن از خانواده های نظامیان و ۲۷ پیمانکار تاکنون در صفوف ارتش آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =