استاندار یزد، رعایت طرح فاصله‌گذاری را خواستار شد

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا طرح « فاصله گذاری اجتماعی» از امروز ( جمعه ) آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ماه جاری ادامه دارد که باید همه مردم آن را رعایت کنند.

محمدعلی طالبی در نشست فوق العاده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به اینکه مبنای اصلی این طرح ، ایجاد  ممنوعیت برای مسافرت‌هاست افزود: بنابراین ورود افراد غیربومی به استان و شهرستان‌ها ممنوع است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری یزد، وی ادامه داد: بر این اساس افراد تنها بر اساس پلاک خودرو، کد ملی و دیگر مدارک هویتی اجازه ورود به شهرها را خواهند داشت و  شهروندان از تردد بین شهرستان‌ها و خارج شدن از شهر خود خودداری کنند.

این مسوول با بیان اینکه در ستاد استانی، محدودیت‌هایی برای ترددهای درون شهری در نظر گرفته شده که شهروندانی که این محدودیت ها را رعایت نکنند جریمه و خودروهایشان توقیف شود اظهار کرد: با افرادی که از مبادی اصلی عبور نمی‌کنند و جاده‌ها رو دور می زنند به شدت برخورد خواهد شد.

طالبی گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران موظف به ممانعت از ورود شهروندانی که ساکن دایم روستا ها و شهرهای استان نیستند، شده‌اند که با توجه به ثبات میزان ابتلا به بیماری کرونا  امیدواریم با توقف رفت و آمدهای غیرضروری از سوی شهروندان شاهد کاهش روند ابتلا به این بیماری باشیم.

استاندار یزد تاکید کرد: هیچگونه برنامه‌ای برای تعطیلی پمپ بنزین‌ها و دیگر اصناف ضروری استان وجود ندارد و مردم هیچ نگرانی ای برای تامین نیازهای ضروری خود نداشته باشند. 

طالبی یادآور شد: در رابطه با ادارات با توجه به مصوبات ستاد ملی باید تعداد نیروها به کمتر از یک سوم کاهش یابد و تنها بخش هایی از ادارات که به نیازهای ضروری مردم مربوط می‌شود، مشغول به فعالیت باشند.

وی با اشاره به اینکه با مدیریان هر اداره‌ای که فعالیت کارمندان خود را کاهش نداده باشد، برخورد می‌شود بر ضرورت اعمال مقررات تاکید کرد و همکاری همگان را خواستار شد.

استاندار یزد گفت:  در رابطه با کارخانجات و صنایع از سوی اداره کل کار و رفاه اجتماعی، هماهنگی و پیگیری‌های لازم برای تامین حداکثری شرایط سالم برای فعالیت کارگران صورت می پذیرد و واحدهایی که امکان تعطیلی شان وجود دارد، تعطیل شوند.

آمار مبتلایان کرونا یزد ۹۶۸ نفر و تعداد فوتی‌های استان ۹۵ نفر است . 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =