تدارک ۷۰۰ تخت برای دوران نقاهت مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۷۰۰ تخت اقامتی به منظور ارائه خدمات به بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان‌ها و یا افراد مثبت این بیماری که نیاز به بستری دارند در محدوه زیر پوشش این دانشگاه تدارک دیده شده است.

دکترسید مهدی طباطبایی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورت نیاز، با همکاری سازمان‌های مرتبط امکان افزایش این تعداد تخت به هزار تخت وجود دارد.

وی ادامه داد:هم‌اینک بیش‌از سه هزار تخت بستری در مراکز دانشگاهی به همراه ۶۰۰ تخت غیردانشگاهی آماده ارائه خدمات به مردم سیستان و بلوچستان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همچنین بیش‌از ۱۷۰ تخت مراقبت‌های ویژه در سیستان و بلوچستان فعال است که این ظرفیت هم در ارائه خدمات درمانی به بیماران بدحال کرونا استفاده می‌شود.

وی افزود: هم‌اینک اختصاص یک دستگاه ستی اسکن برای نصب در شهرستان سراوان و تکمیل و تجهیز ۲ بیمارستان ۲۰۰ و ۳۲۰ تختخوابی سراوان و زاهدان مهمترین اولویت این دانشگاه در حوزه زیرساخت‌های سلامت است.

طباطبایی تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان را ۱۶۸ نفر عنوان کرد و افزود: بیشترین آمار ثبت شده این بیماری تاکنون با ۱۱۳ نفر به حوزه این دانشگاه اختصاص دارد. 

وی گفت: ماندن در منزل و رعایت بهداشت بهترین راهکار برای مقابله با ویروس کرونا است.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است .
شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =