هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار، رعدوبرق و تگرگ در زنجان

زنجان - ایرنا - اداره کل هواشناسی استان زنجان در اطلاعیه ای به منظور آگاهی شهروندان، نسبت به وقوع رگبار، رعد و برق و احتمال تگرگ در سطح این استان طی روزهای جمعه/ ۸ فروردین/ تا یکشنبه /۱۰ فروردین/، هشدار داد.

بر اساس اعلام هواشناسی طی روزهای جمعه/ ۸ فروردین/ تا یکشنبه /۱۰ فروردین/ بارش قابل ملاحظه باران گاهی رگبار باران با رعد و برق بین ۵ تا ۱۰ میلیمتر و در مناطق کوهستانی تا ۲۰ میلیمتر، وضعیت غالب جوی در استان زنجان خواهد بود.  

همچنین طی این مدت وزش باد نسبتا شدید به صورت لحظه ای با سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت در مناطق مختلف استان زنجان پیش بینی شده است.  

هواشناسی استان زنجان آبگرفتگی معابر، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی از مخاطرات احتمالی بارندگی ها اعلام کرده و از شهروندان خواسته است از سفرهای غیر ضروری و تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.  

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =