بخشی از امکانات ستاد عتبات عالیات خمین به تولید ماسک اختصاص یافت

خمین - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین گفت: بخشی از امکانات ستاد عتبات عالیات خمین به تولیدماسک به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اختصاص یافت.

«حیدر خسروی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: موکب‌ بیت‌الزهرا(س) خمین، با استفاده از حمایت‌های مالی خیران اقدام به تولید ماسک کرده‌ است.
وی ادامه داد: ماسکهای تولید شده پس از عملیات ضدعفونی از سوی مراکز بهداشت، به صورت رایگان در نقاط مختلف استان مرکزی توزیع می‌شود.

ور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مردم این شهرستان ۲ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی پارسال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

وی افرود: صددردرصد تعهد کمک‌های مردمی خمین به عتبات عالیات در سال  گذشته تحقق پیدا کرد.
وی ادامه داد: پنج تخته فرش به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال نیز توسط بانوان نیکوکار خمینی در قالب طرح‌های «شفاعت» و «گره‌های آسمانی» به صحن حضرت زهرا (س) و حرم امام حسین(ع) هدیه شد.  
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خمین بیان کرد: در طرح شفاعت و گره‌های آسمانی ۱۱ بافنده در ۳ کارگاه تولیدی در حال بافت فرش هستند.
خسروی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان بیش از ۲۰۰ خادم دارد که نیمی از آنان بانوان هستند و هدایا و نذورات مردم را در مساجد جمع آوری می‌کنند.  
وی یاداور شد: چهار موکب برادران و خواهران از خمین امسال در پیاده روی اربعین حسینی به زائران خدمات ارایه دادند.  
رئیس ستاد عتبات عالیات خمین افزود: هر یک از این موکب ها بیش از پنج هزار نفر را در هر وعده غذایی پذیرایی کردند.

نخستین مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد و مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ تا کنون به ۹۵۷ نفر رسیده است.
خمین در جنوب استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =