قطع چرخه انتقال کرونا با ماندن در خانه

یزد- ایرنا - پزشک متخصص بیماری‌های داخلی بیمارستان مهریز گفت: برای قطع چرخه بیماری کرونا راه‌های زیادی وجود دارد که بدون شک بهترین ، مهمترین و موثرترین آن در خانه ماندن و کم شدن ارتباط با دیگران است .

دکتر شیوا رفیعیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: خود قرنطینه کردن و دوری از حضور در دورهمی‌ها و برنامه‌های جمعی، اساسی‌ترین راه پیشگیری از کرونا و راه برون رفت از این بیماری است .

وی ادامه داد: باید در عمل  و به صورت جدی در یک عزم همگانی همه مردم در هر جا زندگی می‌کنند با رعایت اصول بهداشت فردی و عمل به توصیه متخصصان از جمع دوری کنند.

این پزشک متخصص اظهار کرد: خریدهای ملزومات منزل باید هر چند روز یکبار توسط یک فرد با رعایت اصول کامل نکات بهداشتی و دقت تمام صورت گیرد تا از بیماری جلوگیری شود.

رفیعیان گفت: برای اینکه کادر درمانی و پزشکی بتوانند همچنان با قوت به بیماران خدمت کنند و معالجه افراد بستری را در مراکز درمانی انجام دهند به همکاری مردم نیاز مبرم است.

وی تصریح کرد: همکاری مردم با کادر درمانی،  پرستاران و پزشکان همان در خانه ماندن همه افراد در استان و عمل به توصیه‌های بهداشتی و رعایت مقرراتی است که ابلاغ می‌شود.

به گفته این پزشک متخصص ،تنها راه موفقیت فقط کاهش و قطع ارتباط با دیگران به عنوان راهکار اصلی و اساسی پیشگیری از کروناست.   

تاکنون  ۹۶۸ نفر در استان یزد مبتلا به کرونا شدند و ۹۵ نفر فوت کردند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =