توقیف و جریمه خودروهای غیربومی در ایلام

ایلام- ایرنا- رییس پلیس راه ایلام گفت: پس از دریافت دستورالعمل ناجا، خودرهای غیربومی در صورت ورود به داخل این استان ۵۰۰ هزار تومان جریمه و به مدت یک ماه توقیف می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: از امروز و بر اساس مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا اقداماتی سختگیرانه در راستای سلامت عمومی جامعه اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: در صورتی که افراد غیر بومی وارد شهرهای ایلام شوند و محل سکونتشان نیز در شهرهای استان نباشد خودروی آنها به مدت یک ماه توقیف و مبلغ پنج میلیون ریال جریمه و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

رئیس پلیس راه ایلام تاکید کرد: مسافران غیر بومی هر چه سریعتر به شهرهای خود برگردند، چرا که از زمان اجرای طرح ورود افراد به شهرها فقط با استفاده از کارت ملی،  بیمه نامه خودرو و پلاک صورت می پذیرد.

همتی زاده با اشاره به اینکه خودروهای امدادی، درمانی، پلیس،  حمل بار کالا و مایحتاج مردم و حمل سوخت مشمول این طرح نمی‌شوند، گفت: تردد کارکنان دولت نیز با در دست داشتن حکم ماموریت امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت در اجرای این طرح بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیست، ادامه داد: کلیه مسیرهای گردشگری ،تفریحی و زیارتی در سطح استان تا اطلاع ثانوی مسدود خواهند بود و این اقدامات در جهت حفظ سلامت عمومی جامعه و جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا اجرا می شود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تعداد مبتلایان به کرونا در این استان تا کنون به ۲۳۷ نفر رسیده است.

همچنین تعداد افرادی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند نیز با سه مورد روز گذشته به ۱۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =