شمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی همچنان در حال کاهش است

تهران- ایرنا- شیب مبتلایان فعال در کره جنوبی با پیشی گرفتن تعداد بهبودیافتگان از کرونا نسبت به موارد ابتلای جدید، همچنان در حال سقوط است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که ۹۱ مورد جدید ابتلای قطعی به کووید۱۹ ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این کشور گزارش شده و شمار کل مبتلایان به ۹ هزار و ۳۳۲ رسیده است.

این نهاد بهداشتی کره جنوبی همچنین اعلام کرد که با فوت ۸ نفر از مبتلایان، مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا در این کشور به ۱۳۹ نفر رسید.

براساس این گزارش، همچنین در روز گذشته ۳۸۴ نفر از مبتلایان به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

شمار روزانه بهبودیافتگان از کرونا در کره جنوبی از روز ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) تاکنون همواره بیشتر از مواد ابتلای روزانه بوده و این امر باعث شده که شیب موارد فعال ابتلا در این کشور از همان روز کاهش شود.

اکنون ۴ هزار و ۸۰۴ نفر در کره جنوبی همچنان در اثر ابتلا به کرونا بیمار هستند و این در حالی است که این رقم در ۱۱ مارس (۲۱ اسفند ۹۸) ۷ هزار و ۳۶۲ نفر بود.

کره جنوبی به دلیل بکارگیری روش‌های منعطف به ویژه آزمایش‌های بسیار گسترده از مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا، تدابیر قرنطینه منطقه‌ای و موفقیت در کنترل بیماری بدون فلج کردن کشور، به یک نمونه قابل توجه بین‌المللی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =