فعالیت ۱۲۰ گروه جهادی برای مقابله با کرونا در بروجرد

بروجرد - ایرنا - فرمانده سپاه بروجرد گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۲۰ گروه جهادی به صورت مستمر عملیات گندزدایی، ضدعفونی و غربالگری را در مناطق مختلف این شهرستان انجام می‌دهند.

سرهنگ مجید سوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از این تعداد ۶۸ گروه جهادی برای ضدعفونی کردن معابر و روستاها و  مابقی در راستای طرح ملی غربالگری  با همکاری شهرداری ها، بخشداری و  شبکه بهداشت و درمان به طورر مستمر فعالیت دارند. 

وی اظهار داشت: علاوه بر ضد عفونی و گندزدایی مکان های عمومی و مناطق پرتردد، ۲ کارگاه تولید ماسک نیز به توسط بسیجیان راه اندازی شده که روزانه هزار و ۵۰۰ عدد ماسک را تولید می کنند.
 وی گفت: این کارگاهها با همت ۳۰ نیروی بسیجی تاکنون بیش از ۲۰ هزار ماسک تولید نموده اند که با توجه به نیاز مردم به ماسک این تولید تا ۶۰ هزار ماسک نیز افزایش خواهد یافت.

وی توزیع  سه هزار بسته اقلام بهداشتی در مناطق محروم با هدف جلوگیری از شیوع کرونا  و توزیع سه هزارو ۵۰۰ بسته های مواد غذایی در بین محرومان و کنترل ورودی روستاها را از دیگر اقدامات گروه های جهادی در راستای خدمت رسانی به مردم عنوان کرد.

وی عنوان کرد: همچنین روزانه در درمانگاه سپاه "اعتماد" بروجرد نیز روزانه اقلام بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده، الکل و ماسک نیز بین مردم توزیع می شود.

تا هفتم فروردین ماه تعداد مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در لرستان به ترتیب ۵۹۲ و ۴۰ نفر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =