۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱:۱۰
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83729078
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرانسه از  ۳۶۵ مورد دیگر فوت ناشی از کرونا خبر داد

تهران- ایرنا- مقام‌های بهداشتی فرانسه اعلام کردند که در روز گذشته ۳۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان به یکهزار و ۶۹۶ نفر رسید.

شبکه فرانس۲۴ به نقل از مقام‌های بهداشتی فرانسه گزارش داد که شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور در هفته دوم تعطیلی سراسری، بامداد جمعه با ۲۷ درصد رشد به یکهزار و ۶۹۶ نفر رسید.

مقام‌های فرانسه گفتند که این آمار مربوط به مرگ و میر در بیمارستان‌ها است و هنوز آمار خانه‌های سالمندان در آن احتساب نشده و در صورت انتشار آمار کلی، شمار جانباختگان افزایشی ناگهانی خواهد داشت.

«ژروم سالومون» مدیر اداره بهداشت فرانسه در کنفرانسی خبری اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا با ۱۶ درصد افزایش، اکنون به ۲۹ هزار و ۱۵۵ نفر رسیده است.

به گفته سالومون، ۳ هزار و ۳۷۵ نفر از مبتلایان در وضعیت وخیم هستند که نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از ۸ هزار تخت در بیمارستان‌های فرانسه که مجهز به دستگاه تنفس مصنوعی هستند، اشغال شده است.

موسسه آمار رسمی «اینسی» فرانسه اعلام کرد که با شیوع کرونا و اتخاذ تدابیر سختگیرانه برای پیشگیری از گسترش این ویروس، اکنون حجم فعالیت‌های اقتصاد فرانسه به ۶۵ درصد حالت عادی خود کاهش یافته است.

فرانسه از ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۸) با اعلام آغاز قرنطینه عمومی تاکید کرد که مردم به مدت ۲ هفته به جز در موارد ضروری و با مجوز قانونی، حق خروج از منازل خود را ندارند و برای اعمال این قانون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای پلیس را به کار گرفت.

از روز سه‌شنبه گذشته نیز اقدام های  سختگیرانه‌تری در این ارتباط از سوی دولت اعلام شد.
اکنون اروپا به عنوان کانون کرونا در جهان شناخته می‌شود. سخنگوی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که اکنون ۸۵ درصد مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در سطح جهان، در آمریکا و کشورهای اروپایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =