دادستان بوشهر: طرح فاصله گذاری اجتماعی ضمانت اجرایی دارد

بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی جنبه توصیه ای ندارد و ضابطان قوه قضاییه مجری برخورد با خاطیان هستند.

علی حسن‌پور شامگاه پنجشنبه در این رابطه افزود:دستور العمل اجرایی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا برخلاف تصمیم های قبلی ستاد ٍجنبه توصیه ای ندارد و برای آن ضمانت اجرایی از سوی قوه قضاییه پیش بینی شده است و ضابطان این قوه مسوولیت برخورد با خاطیان را دارند.

وی یادآورشد: براین اساس دستگاه قضایی استان بوشهر با متخلفان از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برخورد قاطع می‌کند.

وی بیان کرد: از جمله موارد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ممنوعیت ورود به شهر غیر محل سکونت خود است که علاوه بر توقیف وسیله نقلیه شخص متخلف و پرداخت پنچ میلیون ریال جریمه، همه هزینه‌های جانبی نیز از فرد خاطی گرفته می‌شود.

دادستان بوشهر اظهارداشت: صنف‌ها نیز مکلف به رعایت محدودیت طرح در خصوص تعطیلی بوده  وچنانچه صنف‌هایی  که باید تعطیل باشند از این حیث تخطی کنند به مدت یک ماه پلمپ‌ می‌شوند.

وی اضافه کرد: هرگونه برگزاری مراسم بصورت رسمی و غیر رسمی در مدت اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که باعث تجمع افراد شود ممنوع است و چنانچه افراد به تذکر ماموران مربوطه بی توجهی و درمقابل آنها تمرد کنند تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند.

 طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، بامداد جمعه هشتم فرودین ماه با اعمال محدودیت هایی برای تردد خودروها به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =