ماشین های پلاک غیر گیلان و صومعه سرا توقیف وصاحبانش جریمه می شوند

رشت _ایرنا_ فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت:به منظور پیشگیری از سرایت ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم ماشین های پلاک غیر استان و صومعه سرا توقیف و صاحبانش جریمه می شوند.

سیدجلال سیدمحمدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  در اجرای دستورالعمل اجرایی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و حسب دستور استاندار گیلان و مصوبات شورای تامین شهرستان صومعه سرا از آغاز هشتم فروردین ورود افراد غیربومی، غیر ساکن و خودروهای پلاک غیر استان به داخل شهرستان ممنوع خواهد بود .
وی با اشاره به اینکه مسئولان انتظامی و قضایی شهرستان مسولیت برخورد با متخلفان را برعهده خواهند داشت افزود: عصر امروز پس از جلسه شورای تامین شهرستان تصمیمات اجرایی در خصوص ایجاد محدودیتهای جدید ورود خروج به شهرستان ونحوه فعالیت بازار گرفته شده که از صبح فردا با جدیت اجرا خواهد شد .
وی با تاکید براینکه همه این محدودیتها وسخت گیری ها برای  قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا است افزود: مردم در این زمینه نقش بسیار بالایی داشته و با در خانه ماندن وپرهیز از تردد وخروج غیر ضرور امکان  قطع زنجیره را تسریع می بخشند .
سید محمدی در ادامه تصریح کرد : همه اعضا شورای تامین پای کار هستند تا این دستورالعمل با جدیت و دقت اجرا شود.ایستگاه کنترل ورودیها با مسولیت نیروی انتظامی ایجاد وکنترل ماشین ها برای ورود به شهرستان را به عهده خواهند داشت ودر راه اعمال قوانین دستورالعمل همراهی وکمک سپاه ونیروهای ارتش مستقر در شهرستان برخوردار خواهد بود.
فرماندار صومعه سرا اظهارداشت: جریمه پانصد هزار تومانی وتوقیف بدون ملاحظه ماشین در انتظار قانون شکنان خواهد بود.
وی افزود: همچنین به منظور تضمین اجرای طرح، جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.
فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان صومعه سرا گفت : همین منظور از صبح جمعه چهار اکیپ متشکل از بازرسان صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف ، اماکن ، تعزیرات در سه شهر صومعه سرا و گوراب زرمیخ و تولمات مستقر و یک اکیپ سیار نیز در روستاها مشغول و با متخلفان بصورت آنی برخورد و اعمال قانون خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به تعطیلی کامل بازار گفت: اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه (گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) ، فعالیت می‌نمایند.

رئیس شورای تامین و ستاد مدیریت و مقابله با کرونای شهرستان صومعه سرا در پایان افزود: از همه شهروندان عزیز صومعه سرایی میخواهم با مشارکت جدی در اجرای این طرح به قطع کامل زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که در آن ۱۹ اتحادیه با حدود ۷هزار واحد صنفی وغیر صنفی مشغول فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =